7 Şubat 2014 Cuma

Windows XP'de VPN Bağlantısı nasıl yapılır.

Windows XP üzerine VPN Bağlantısı nasıl yapılır!
Başlat Düğmesini tıklayarak Denetim Masası simgesini seçiniz.
Denetim masası geldiğinde "Ağ ve İnternet Bağlantılarını" seçiyoruz.

"Çalışma Alanına Bir Ağ bağlantısı oluştur" Seçeneğini seçiyoruz.

Açılan yeni bağlantı sihirbazında "Sanal Özel Ağ Bağlantısı" seçeneğini seçerek Next düğmesini tıklıyoruz.

Bağlantıya bir isim vererek ileri düğmesini tıklıyoruz. Bu ismi kendiniz belirleyebileceğiniz gibi aşağıdaki gibi vpntraffic- vpn olarak ta yazabilirsiniz.

"Bir bağlantı çevirme" seçeneğini işaretleyerek Next düğmesini tıklayınız.

istediğiniz herhangi bir Sunucumuzun adresini yazarak Next düğmesini tıklıyoruz.

Bağlantı simgesini masaüstünüzde simge olarak görmek isterseniz lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyiniz, aksi halde bağlantıyı başarıyla oluşturdunuz.

Şimdi eğer oluşturduysanız masa üstünüzdeki vpntraffic - vpn simgesini tıklayabillirsiniz, aksi halde Ağ Bağlantılarını açarak simgemizi tıklayarak bağlanmanız gerekmektedir.
Açılan pencerede kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak Connect düğmesini tıklayınız. İsterseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi saklamak için ekrandaki kutuyu işaretleyebilirsiniz. 
Bu ekranda farklı bir sunucumuza bağlanmak isterseniz Properties seçeneğini tıklayarak sunucu adresimizi değiştirebilirsiniz.

Bağlandıktan sonra bağlantı simgesini ekranın sağ altındaki saatin yanında görebilirsiniz.

Vpntraffic Nedir? 

 

Normal internet bağlantınız açık iken, Vpntraffic programını kullanarak 100% tüm sitelere erişim garantisi sunar. Ek bir ayarlama veya farklı bir internet tarayıcısına ihtiyaç duymaz. Ulusal filtreler dahil kimse sizin hangi siteye girdiğinizi anlayamaz. İnternet bağlantınız hiçbir şekilde takip edilemez, bütün işlemleriniz güvende olur ve istediğiniz sitelerde surf yapabilirsiniz. Esas amacı internet sansürüne çözümdür. Akıllarda olan bir soruda kullanıcılarımızın tüm bilgileri 128-bit ile şifrelenmekte olup, her kullanıcıya özel kullanıcı adı ve şifre tahsis edilmektedir. Ayrıca belirttiğimiz gibi bilgisayarınızda hiçbir değişiklik yapmanıza da gerek yoktur.

Türkçe program entegreli ilk VPN projesi olan Vpntraffic işte bu noktada ön plana çıkmaktadır. Kendi sermayemiz ile bugünlere gelen vpntraffic, Mayıs 2011 ayından itibaren, 40 farklı lokasyonda (Almanya, Amerika, Belçika, Çek, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İrlanda, İspanya, İşveç, İşviçre, İtalya, Kanada, Lüksemburg, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur, Türkiye) 52 adet sunucuyla sizlere VPN hizmeti vermektedir.

Kullanıcılarımızı düşünerek kotalı ve kotasız olarak 2 ayrı paket sunmaktayız. Her 2 pakette de lokasyon kısıtlamamız bulunmamaktadır. Ayrıca önemli bir nokta olan internet hızınıza ve aylık internet kotanıza ek bir yük getirmemektedir. Size sunduğumuz 40 lokasyon sayesinde, istediğiniz an istediğiniz noktadan bağlanabilirsiniz. Tek tuşla Amerika tek tuşla Singapur. Ayrıca bu yazılımımız, 3G Modemler, Windows Mobile, Iphone ve Nokia cep telefon markaları tarafından da desteklenmekte ve kullanılmaktadır. Son olarak istediğiniz zaman Vpntraffic bağlantısını keserek, normal internet hattı üzerinden bağlanmaya devam edersiniz.

 

VPNTraffic ,Internetinizdeki engelleri kaldırır,rahat bir şekilde Skype,VOIP ,TV kanalları ve Hulu,Netflix,BBC iPlayer gibi video kanallarını kullanmanızı sağlar. Bölgelere bağlı bloke ve kullanım yasaklarını kaldırır! Dünyada 40+ ın üzerinde VPN servisimiz bulunmaktadır ve pptp ve l2tp/ipsec protokollerini destekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.