23 Ocak 2014 Perşembe

Linux (ubuntu) 'da nasıl vpn bağlantısı yaparım.

Aşağıda yazılan adımlar UBUNTU dağıtımı için geçerlidir, Linux işletim sistemi olarak farklı dağıtımlar bulunduğu için 
farklı farklı seçenekler karşınıza çıkabilir, Aşağıdaki adımlar konusunda problem yaşarsanız lütfen bize destek bildirimi gönderiniz.

Bağlantı yöneticisi için PPTP Eklentisini yüklemek için Application > Add/Remote Program penceresini açınız.
Pencere açıldığında arama penceresine pptp yazarak PPTP Connection Manager'i işaretleyip pencerenin alt köşesindeki Uygula düğmesini tıklayınız.
Uygula düğmesini tıkladığınızda gelen pencereye tekrar Apply diyerek onay veriniz.
Uygulamanın yüklendiğine dair onay penceresini Close düğmesine tıklayarak kapatınız.
Ekranın üstündeki System menüsünden Preferences 'i tıklayıp "Network Configuration" 'u seçerek, VPN sekmesine geçerek ADD düğmesine tıklayınız.
PPTP seçerek Create düğmesine tıklayınız.
Connection Name kısmına "batihost.com - vpn", Gateway kutucuğuna europe1.batihost.com, User Name ve Password kısmına kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra ekranın altındaki Advanced düğmesine tıklayınız.
nm-connection-editor isimli pencerede "Use Point-To-Point Encryption (MPPE)" kutucuğunu işaretledikten sonra OK Düğmesine tıklayarak bu pencereyi kapatınız.
VPN Bağlantınızı ayarladığınız ekranda OK düğmesine basarak işlemi bitiriniz. Close düğmesiyle Network Connections penceresini kapatınız.
Ekranın sağ üst köşesindeki Network Connections simgesine tıklayıp VPN Connections bölümünden oluşturduğumuz VPN Bağlantısını tıklayarak bağlantınızı gerçekleştiriniz.
* Linux kullanan bir kişinin bu yönergelere pek ihtiyaç duyacağını düşünmediğimizden bu bölüme pek özen göstermedik açıkcası ama yanılmışta olabiliriz, en üst satırda dediğimiz gibi problemlerde 
destek bildirimi açmaktan çekinmeyiniz. 

Vpntraffic Nedir? 

 

Normal internet bağlantınız açık iken, Vpntraffic programını kullanarak 100% tüm sitelere erişim garantisi sunar. Ek bir ayarlama veya farklı bir internet tarayıcısına ihtiyaç duymaz. Ulusal filtreler dahil kimse sizin hangi siteye girdiğinizi anlayamaz. İnternet bağlantınız hiçbir şekilde takip edilemez, bütün işlemleriniz güvende olur ve istediğiniz sitelerde surf yapabilirsiniz. Esas amacı internet sansürüne çözümdür. Akıllarda olan bir soruda kullanıcılarımızın tüm bilgileri 128-bit ile şifrelenmekte olup, her kullanıcıya özel kullanıcı adı ve şifre tahsis edilmektedir. Ayrıca belirttiğimiz gibi bilgisayarınızda hiçbir değişiklik yapmanıza da gerek yoktur.

Türkçe program entegreli ilk VPN projesi olan Vpntraffic işte bu noktada ön plana çıkmaktadır. Kendi sermayemiz ile bugünlere gelen vpntraffic, Mayıs 2011 ayından itibaren, 40 farklı lokasyonda (Almanya, Amerika, Belçika, Çek, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İrlanda, İspanya, İşveç, İşviçre, İtalya, Kanada, Lüksemburg, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur, Türkiye) 52 adet sunucuyla sizlere VPN hizmeti vermektedir.

Kullanıcılarımızı düşünerek kotalı ve kotasız olarak 2 ayrı paket sunmaktayız. Her 2 pakette de lokasyon kısıtlamamız bulunmamaktadır. Ayrıca önemli bir nokta olan internet hızınıza ve aylık internet kotanıza ek bir yük getirmemektedir. Size sunduğumuz 40 lokasyon sayesinde, istediğiniz an istediğiniz noktadan bağlanabilirsiniz. Tek tuşla Amerika tek tuşla Singapur. Ayrıca bu yazılımımız, 3G Modemler, Windows Mobile, Iphone ve Nokia cep telefon markaları tarafından da desteklenmekte ve kullanılmaktadır. Son olarak istediğiniz zaman Vpntraffic bağlantısını keserek, normal internet hattı üzerinden bağlanmaya devam edersiniz.

 

VPNTraffic ,Internetinizdeki engelleri kaldırır,rahat bir şekilde Skype,VOIP ,TV kanalları ve Hulu,Netflix,BBC iPlayer gibi video kanallarını kullanmanızı sağlar. Bölgelere bağlı bloke ve kullanım yasaklarını kaldırır! Dünyada 40+ ın üzerinde VPN servisimiz bulunmaktadır ve pptp ve l2tp/ipsec protokollerini destekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.